Služby

Chata Umělců je vhodná pro relaxaci, sport a nevšední zážitky z okouzlující šumavské přírody.

Relax & pohoda & vzdušné lázně

Jste ubytování v příjemných apartmánech a pokojích s krásným výhledem na Velký Javor. Díky vysoké nadmořské výšce a čistotě vzduchu ne nadarmo říkají této oblasti naši němečtí sousedé Luftkurort neboli vzdušné lázně. Nechybí ani sauna (v přípravě), hořící krb ve společenské místnosti, grilování, opékání vuřtů na ohništi, dětská herna (v přípravě).

Stravování

Lze využít veliké moderně vybavené kuchyně (lednice, plynová trouba, mikrovlnka, plynový sporák, varná konvice, výčepní chladící zařízení), apartmánové pokoje mají vlastní malou plně vybavenou kuchyňku. K dispozici máte vybavený bar s alkoholickými nápoji. V nabídce kvalitní káva Nespresso, vinotéka. Stravování je možné například v penzionu Lucie (50 m) nebo hotelu Karl (300m).

Nákup potravin

V obci Železná Ruda.

Půjčovna vybavení

Přímo v Chatě Umělců je možnost zapůjčení vybavení pro cyklisty, vozík za kolo i cyklosedačka. Pro pěší turisty s dětmi krosna na záda, kočárek. Pro malé i velké lyžaře je v bezprostřední blízkosti chaty upravená sjezdovka se dvěma vleky a půjčovnou lyží.

Seznam sportovního a dětského vybavení k zapůjčení (nutná předchozí rezervace a kauce):

  • běžecké lyže a hole – dospělí
  • sjezdové lyže a hole – dospělí
  • dětské sjezdové lyže + boty + helma (3-8 let)
  • dětská cyklistická sedačka nastavitelná Hamax
  • dětský cyklistický vozík Chariot s vybavením (přívěs za kolo, in-line)
  • dětská krosna Deuter Kid Comfort
  • sáně, boby
  • mapy, průvodci

Služby správce domu

Samozřejmostí je služba správce domu, který vás při příjezdu ubytuje, postará se o všechna vaše přání, například o aktivity v Železné Rudě a okolí či stravování. Při vašem odjezdu pokoj od vás opět převezme. O nic se tak nestaráte, jen o vlastní volný čas. Na vyžádání pro vás připravíme denní program, poskytneme vám tipy na výlety, vybavíme vás turistickými mapami či jen potřebnými informacemi.

WiFi připojení zdarma

Komfortní služby by nebyly kompletní bez bezplatného připojení k bezdrátové síti. WiFi internet tak mohou využít pouze hosté našeho penzionu, díky čemuž nehrozí přetížení sítě.

Parkování

Parkování pro návštěvníky penzionu je zajištěno přímo před chatou na parkovišti u Chaty Umělců. Ke každému apartmánu je tak zajištěno komfortní parkování a ještě jsou připravená i místa navíc.

Děti

Chata Umělců myslí i na děti, které se budou moci vyřádit na prolézačkách, pískovišti nebo houpačce. Další dětská hřiště jsou vzdálená cca 200 m od penzionu. Při nepřízni počasí je přímo v chatě připravena spousta hraček a her pro velké i malé.

Domácí zvířátka

Domácí zvířátka nejsou na chatě povolena.